Stavební spoření je na špici

Stavební spoření je pro nás Čechy stále nejoblíbenějším spořicím produktem. Vyplynulo to z letošního prvního Barometru obliby spořicích produktů.

 

Stavební spoření preferuje 59 % dotázaných. Podle tajemníka Asociace českých stavebních spořitelen stavební spoření překonalo dopad extrémně nízkých sazeb na trhu. Na rozdíl třeba od spořicích kont. Na stavebním spoření nás pochopitelně láká jistota a zhodnocení úspor, které může se státní podporou být okolo 3,5 % ročně. Jestliže patříte mezi konzervativní lidi, je to pro vás nejlepší produkt pro uložení peněz.


Nezapomínejte ale ani na ostatní investice, například do nemovitostí, starožitností a drahých kovů. Právě u dvou posledních došlo k růstu obliby oproti loňskému roku.


Investiční byty


Koupě bytu a následný pronájem začíná být v Čechách poměrně oblíbeným způsobem investování peněz. V poslední době už se tato cesta investování začíná označovat za konzervativní. Vliv na rozmach investičních bytů pochopitelně měly nízké ceny hypoték. Pokud svůj byt pronajmete, můžete dosáhnout na roční výnos 3 – 6 %.
 

Zpět na výpis aktualit
Potřebujete čerstvé informace? Ptejte se na 606 33 83 23 nebo napište své číslo a my zavoláme Vám

Nejnovější aktuality

 

Naši partneři:



Všichni partneři