Stavební spořitelny letos slaví úspěch

Za první pololetí letošního roku zaznamenaly stavební spořitelny velký růst své produkce. Ten by měl pokračovat i ve zbývajících měsících roku 2017. Podle odhadů ČMSS zájem o úvěry stavebních spořitelen bude největší za posledních sedm let. Měl by vzrůst minimálně o 10 procent.

 

Podle dat ministerstva financí byly v roce 2016 poskytnuty úvěry v celkové výši 47,9 miliardy korun. „Za pokračujícím růstem je především potřeba rekonstruovat. Český bytový fond je zastaralý, byty jsou menší, než je standard v západní Evropě a zároveň hůře vybavené. To vše přispívá především k nárůstu úvěrů v řádu vyšších stovek tisíc korun na tyto rekonstrukce,“ uvedl předseda představenstva Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) Vladimír Staňura. Většinou je průměrná výše úvěru asi 800 tisíc korun.

Stavební spořitelny se svými podmínkami u zajištěných úvěrů začínají vyrovnávat hypotečním bankám. Pokud žádáme o úvěr nezajištěný, můžeme jej mít se sazbou pod čtyřmi procenty. Naopak se stavebních spořitelen tolik nedotkly regulace ze strany ČNB. Podle Staňury se mohou regulace odrazit v tom, že lidé žádající o úvěr budou potřebovat své finanční obnosy a naspořit tak nějaké peníze. A právě z tohoto důvodu budou sahat po stavebním spoření.

 

Zpět na výpis aktualit
Potřebujete čerstvé informace? Ptejte se na 606 33 83 23 nebo napište své číslo a my zavoláme Vám

Nejnovější aktuality

 

Naši partneři:Všichni partneři