Podnikáte a potřebujete hypotéku?

Získat hypotéku není pro podnikatele úplně jednoduché. Banky mají jistá kritéria, která musí být splněna.

 

Jaký je postup
 
Nejdříve si banka zjistí bonitu, tedy schopnost splácet, živnostníka. Pro banku je určující zisk žadatele. Ten bude muset předložit daňové přiznání. Většinou za posledních dvanáct měsíců. Některým bankám bude stačit, pokud podnikáte šest měsíců. Dále bude určující základ daně, výše zaplacené daně, jaké jsou náklady na sociální a zdravotní pojištění. Některým bankám budou stačit výdajové paušály. Žádost na základě obratů ale může ovlivnit parametry hypotéky jako maximální možnou výši LTV (většinou jde o 70 %).
 
Pokud dlužíte Finanční správě, ani o hypotéku nežádejte. Banky samozřejmě i u podnikatelů nahlédnou do bankovních i nebankovních registrů, kde si ověřují solventnost klienta.
 
Je dobré si „upravit“ příjmy před žádostí o hypotéku?
 
Rozhodně je vhodné nechat si příjmy dopředu spočítat. Každá banka má trochu jiný algoritmus pro výpočet příjmu z daňového přiznání a rozdíly mohou být velké. V samotném daňovém přiznání se toho moc vymyslet nedá. Buď příjmy jsou, nebo nejsou. Pokud jsou, je možné různým způsobem započítat výdaje a pomoci tak zvýšit šance na získání úvěru. Stejně jako u zaměstnanců jsou i v rámci OSVČ privilegovány určité skupiny osob (lékaři, právníci, daňoví poradci…), které mají prokazování svých příjmů ještě snazší.
Zpět na výpis aktualit
Potřebujete čerstvé informace? Ptejte se na 606 33 83 23 nebo napište své číslo a my zavoláme Vám

Nejnovější aktuality

 

Naši partneři:Všichni partneři