Poradna


Jaká je aktuální nabídka na trhu hypoték?

Nabízené úroky včetně ostatních podmínek se v bankách mění každým dnem, nejvhodnější je proto kontaktovat naše specialisty, kteří vám vytvoří nezávaznou nabídku přímo na míru.

Jaký je rozdíl mezi tím, když kontaktuji jednotlivé banky osobně a když využiji vašich makléřských služeb?

Hlavní rozdíl je v tom, že klient obejde v průměru 3 – 4 banky, naše makléřská společnost vybírá z nabídek až třinácti bankovních domů. Dále máme vynikající přehled o aktuálních akčních nabídkách a také skrytých poplatcích, o kterých banky při sjednávání hypotečních úvěrů často neinformují. A v neposlední řadě nám naše tržní síla na hypotečním trhu dává o mnoho lepší vyjednávací pozici při získávání výhodnějších podmínek (velmi zjednodušeně řečeno se může mluvit o množstevní slevě).

Říkáte, že jsou veškeré vaše služby zdarma, jak je to možné?

Jsme odměňováni z koncových obratů, které tvoříme jednotlivým bankám. Vyvstává otázka, zda pak není naše volba ovlivněna výší provize u určitých bankovních domů, avšak částky, které za zrealizované hypotéky získáváme, jsou u všech bank přibližně stejné. Naší hlavní devizou je především spokojený klient s dobrou hypotékou, proto zůstáváme vůči bankám nestranní a soustředíme se pouze na kvalitu námi odvedené práce.

Asi před dvěma lety jsme koupili a zrekonstruovali dům za vlastní peníze, teď máme ale neočekávaný vysoký výdaj. Bylo by možné získat vynaložené peníze zpět v rámci hypotečního úvěru?

Ano, tomuto účelu se říká „refundace“ a díky němu je možné získat u většiny bank vynaložené prostředky zpět a to ve většině případů i tehdy, když nemůžete doložit faktury k rekonstrukci nebo ke stavbě nemovitosti. Konkrétní podmínky pro zpětné proplacení se u jednotlivých bank liší, pro konzultaci doporučujeme využít náš kontaktní formulář a my s vámi vše probereme.

Jak dlouho trvá přibližně vyřídit hypotéku?

Vzhledem k tomu, že každá banka přistupuje k problematice jinak a ve hře je mnoho dalších faktorů, nedá se tato informace obecně uvést. Vše záleží především na výběru bankovního domu a na tom, jak rychle je klient schopen reagovat na naše žádosti o doložení jednotlivých dokumentů, které si bankovní dům naším prostřednictvím vyžádá při schvalování. Pro orientaci ale trvá vyřízení hypotéky v průměru 2-3 týdny, v ideálním případě se dá hypoteční úvěr vyřídit a načerpat i za necelé dva dny.

+ Přidejte dotaz

Přidání nového dotazu

Dobrý den, zvažujeme koupi bytové jednotky v Brně za 2,4 milionu Kč a nejsme příliš spokojení s tím, co nám nabídla moje banka - Česká spořitelna (úroková sazba 2,49 % s pětiletou fixací). Na internetu jsem četla, že současné sazby by měly být nižší. Příjem manžela je 29 tisíc Kč, já jsem na mateřské (8000 Kč). Našetřeno máme 500 tisíc Kč. Můžete nabídnout něco lepšího? Děkuji, Romana N.

Dobrý den, paní Romano, nabídka od České spořitelny opravu není při aktuálních sazbách příliš výhodná, rádi Vám pomůžeme získat lepší hypotéku. Kontaktujte nás pomocí formuláře nebo nám zavolejte na uvedené telefonní číslo.

Veškeré definice a odpovědi slouží pouze pro základní orientaci v problematice, pro bližší informace kontaktujte naše odborníky.

Rádi zdarma poradíme Ptejte se na 606 33 83 23 nebo napište své číslo a my zavoláme vám
 

Naši partneři:Všichni partneři